Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /8wola/templates/8piotrkow_1_1/functions.php on line 197

 

Zbiórka przed feriami była dla nas niesamowitym czasem. Obejrzeliśmy najpierw piękne jasełka a potem Beata z Agatą przygotowały dla nas "spotkanie z Włodzimierzem Puchalskim".
Potem odbył się konkurs na znajomość piosenek harcerskich "Śpiewające fortepiany".

Rano kulig i ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy rodzicom i dziadkowi Darii za pomoc.

Zaapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na https://www.facebook.com/8-DH-Trop-w-Woli-Krzysztoporskiej-417301845129865/

 

 

Publikacja1

Harcerze 8 DH "TROP" w Woli Krzysztoporskiej

najbliższą zbiórkę, tj. 4 listopada 2016 r. odbywać będą 

w Piotrkowie Trybunalskim

w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym. Początek godz. 17.00 :)

 

W pierwszą sobotę października przeprowadziliśmy dla dzieci i młodzieży grę terenową nawiązującą do modnego poszukiwania pokemonów w okolicy.

Było to nietypowe poszukiwanie, bo wykorzystane zostały do niego techniki harcerskie. Uczestnicy przekonali się,
że wykorzystywanie telefonów komórkowych w każdej sytuacji nie jest najlepsze. Rozwiązywanie harcerskich szyfrów i wyszukiwanie za pomocą wykrywacza metalu daje o wiele większą satysfakcję. Patrole musiały zmierzyć się też z wykonywaniem resuscytacji krążeniowo-oddechowej i znać przepisy ruchu drogowego, a także biegać w masce przeciwgazowej. Tak przygotowane zadania sprawiły radość wszystkim biorącym udział w imprezie osobom.

Harcerski apel na zakończenie gry okazał się ważnym momentem, na który czekają sumienni harcerze, ponieważ niektórzy złożyli przyrzeczenia i przyjęli krzyż. Najpierw musieli jednak podjąć decyzję, czy są na to gotowi.

2

 

Kopia Kopia Publikacja1