Witamy na stronie 8 Gromady Zuchowej "Zwierzątkowo"
Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę przyjdź na naszą zbiórkę!
Spotykamy się w każdy piątek w godz. 17.00-18.30
w Ośrodku Szkolno Wychowawczym przy ul. 3-go Maja 28/34
Do zobaczenia na zbiórce!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /8zuchy/templates/8piotrkow_1_1/functions.php on line 197

Prawo Zucha

1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy

 

Obietnica Zucha


Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha.

Znaczek Zucha

Co oznaczają poszczególne elementy na Znaczku Zucha?

nowy 1

SŁOŃCE- radość i pogoda ducha

PROMIENIE SŁONECZNE- to gotowość niesienia pomocy innym, a także dawanie dobrego przykładu innym

NIEBO- pogoda ducha

ORZEŁ- odwaga, męstwo

NAPIS "ZUCH"- określa przynależność zuchów do ZHP

 

Zuchowe gwiazdki

 

Gwiazdki zuchowe są po to, aby zuch stawał się coraz lepszy, bardziej samodzielny, uczył się ciągle czegoś nowego i rozwijał swoje zainteresowania. Gwiazdki zuch może zacząć zdobywać, kiedy pozna Prawo Zucha i złoży Obietnicę Zuchową.
Aby zdobyć gwiazdkę, zuch musi wykonać różne zadania, które ustalił wspólnie z drużynowym. Trwa to kilka miesięcy. Zuch ma do zdobycia trzy gwiazdki:


ZUCH OCHOCZY (pierwsza gwiazdka) - to taki zuch, który chetnie przychodzi na zbiórki, uczestniczy w zabawach, jest posłuszny, koleżeński, nie obraża się i nie przezywa innych. Wypełnia obowiązki w domu, w szkole i w gromadzie.

ZUCH SPRAWNY (druga gwiazdka) - to zuch, który umie się bawić po zuchowemu, umie wymyślić zabawę dla swojej szóstki, postepuje zgodnie z Prawem Zucha, ma swoje zainteresowania i umie o nich opowiedzieć innym dzieciom.

ZUCH GOSPODARNY (trzecia gwiazdka) - to zuch, który pomaga młodszym dzieciom w gromadzie, umie zorganizować zabawę dla innych, jest samodzielny, rozwija swoje zainteresowania, jest przykładem dla innych zuchów.

Po wykonaniu zadań, zuch uroczyście dostaje gwiazdkę od drużynowego. Podczas jej przyznawania, zuch powtarza następujące słowa:
Obiecuję być dobrym zuchem ochoczym (sprawnym, gospodarnym), zawsze przestrzegać Prawa Zucha.
Drużynowy przypina mu gwiazdkę na specjalnym prostokątnym materiale (podkładce) w kolorze chusty. Zuch nosi gwiazdki pod znaczkiem zucha, nad środkiem lewej kieszeni munduru.